Największym atutem Gospody i Gościńca po Kasztanem jest duży i zadbany ogród. Dzięki temu nasi Goście w trakcie trwania imprezy, mogą odetchnąć w otoczeniu zieleni. A osoby mieszkające w naszych pokojach, zrelaksować się w ciszy i spokoju z dala od gwaru miasta.
Ogród i taras utrzymane są w koncepcji wiejskiego obejścia, co daje możliwość zaaranżowania sesji fotograficznej jako plener np. Pary Młodej, spotkań rodzinnych lub ciekawe tło na imprezach firmowych.
kliknij i zobacz zdjęcie panoramiczne
Głównym punktem podwórka jest duże oczko wodne z pomostem. Wytrwali obserwatorzy z pewnością znajdą w nim niejedną złotą rybkę kryjącą się kwitnących nenufarach i kaczeńcach. Staw to również mały ekosystem dla rozśpiewanych ptaków, wesoło rechoczących żab i cicho cykających owadów.
Kolejnym punktem podwórka jest palenisko, które skupia największą liczbę osób, zwłaszcza wieczorem. W koło ogniska ustawione są wygodne ławki z oparciami. Pyszne kiełbasy, domowy smalec, świeżo pieczony chleb i inne ogniskowe przekąski są ustawiane na wiejskich stołach. Przy skrzącym się ognisku, nie może zabraknąć śpiewu i gitarowego brzmienia. Ognisko to dla większości osób, głównie letnia atrakcja, ale naszą ulubioną porą roku na grzanie się przy ogniu jest zima. Najlepszym posiłkiem po zabawie na śniegu, jest bigos z kiełbasą, grzejący się na ognisku w żeliwnym kociołku.
kliknij i zobacz zdjęcie panoramiczne
Dla dzieci przygotowany jest plac zabaw z huśtawkami, piaskownicą i drabinkami do wspinaczki. Dodatkowo, jeśli pogoda nie pozwala na zabawy pod chmurką, to w Letniej Altanie dostępne są rzutki, bilard i piłkarzyki. Duży ogród pozwala na zorganizowanie wielu wesołych zabaw, takich jak piłka nożna, "berek" czy gra w badmintona.
Nasi Goście mają do dyspozycji "Staw Rybny", który pełny jest różnego rodzaju ryb, od karasi po szczupaki. Staw to najlepsze miejsce, aby się ochłodzić w upalne dni. Latem, znajdujące się w stawie ryby są pożywieniem dla przepięknych czapli szarych, które odwiedzają nasz staw i wykonują swój poranny taniec na łące. Zimą zakładamy łyżwy i korzystamy ze stawu jak z lodowiska. Tradycyjnie 1. Stycznia w tafli lodu wycinamy przerębel, a najtwardsi śmiałkowie wykonują swoją pierwszą kąpiel w roku.
Spacery po lesie i grzybobranie to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi. Jesienne wyprawy na grzyby to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Od Gościńca do lasu jest około 300m. O każdej porze roku w lesie można spotkać zwierzynę leśną, od skaczących po gałęziach wiewiórek po małe stada saren. Co roku pobliski las zapełnia się pachnącymi grzybami i owocami leśnymi. Miłośnicy zbierania grzybów z pewnością wrócą z pełnymi koszami dorodnych borowików i podgrzybków.
Około 3 kilometry od naszego Gospodarstwa znajduje się duży akwen wodny, nad którym swoje umiejętności wędkarskie sprawdza wielu miejscowych Wędkarzy. Zalew to również dobre miejsce, aby chwilę odpocząć w trakcie spaceru.
Atrakcje w okolicy Gospody i Gościńca pod Kasztanem

Stajnia u Romanów - w Fijałkowie, około 100m od naszego gospodarstwa można skorzystać z nauki jazdy konnej, wynajęcia bryczki lub zorganizowanie zimowego kuligu. Przejażdżki konne po pobliskich lasach czy uczestniczenie w "Hubertusie" - święcie koni i myśliwych, to niezapomniane wrażenia dla dzieci i dorosłych. Przejeżdżając przez Fijałkowo nie da się nie zauważyć, że jest to raj dla miłośników koni, te piękne zwierzęta są widoczne na każdym pastwisku - również naszego gospodarstwa.
Więcej informacji na stronie www.stajniauromanow.pl
Aeroklub Północnego Mazowsza - zlokalizowany około 6 km od Fijałkowa w miejscowości Sierakowo. Spośród wielu gmin północnego Mazowsza, gmina Przasnysz jako jedyna posiada piękne trawiaste lotnisko o powierzchni ok. 110 ha. Co roku organizowane są festyny rodzinne z pokazami lotniczymi. Aeroklub prowadzi szkolenia teoretyczne i praktycznie dla pilotów, szybowników i paralotniarzy, umożliwia to doskonalenie umiejętności, dzięki treningom oraz udział w zawodach. Dla zainteresowanych lotnictwem istnieje możliwość skorzystania z lotów widokowych samolotem, szybowcem lub paralotnią.
Więcej informacji na stronie www.dynamicsport.pl
Wycieczki rowerowe i piesze wędrówki - Przez teren gminy przebiegają trzy szlaki turystyczne (pieszo-rowerowe) pn.: Walory Puszczy Kurpiowskiej, Zielony Szlak Rowerowy Mazowsza, Trakt Królewski.

Na główne stronie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu znajdziecie 4 proponowane trasy turystyczne:
  1. Przasnysz- Rostkowo- Turowo- Zielona- Krasne- Bogate- Dobrzankowo - Fijałkowo
  2. Przasnysz- Chojnowo- Czernice Borowe- Pawłowo- Węgra- Obrąb- Przasnysz
  3. Przasnysz- Święte Miejsce- Lipa- Jednorożec- Skierkowizna- Przasnysz
  4. Przasnysz- Krzynowłoga Mała- Chorzele- Krzynowłoga Wielka- Przasnysz
Więcej informacji na stronie www.powiat-przasnysz.pl
Nasze współrzędne:

FIJAŁKOWO 9,
POLSKA N 52°59'49,32" E 20° 59'33,96"

Orientacyjna odległość Fijałkowa od poszczególnych miast:
  • Przasnysz 10km
  • Maków Mazowiecki 18km
  • Ciechanów 35km
  • Ostrołęka 45km
  • Warszawa 100km
  • Olsztyn 130km