W poszukiwaniu swojego miejsca na realizację marzeń związanych z prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego i restauracji, trafiliśmy do małej urokliwej wsi Fijałkowo. W marcu 2002 roku, rozpoczęliśmy budowę domu dla rodziny i naszych Gości. Fijałkowo od pierwszej chwili zrobiło na nas pozytywne ważenie. Dodatkowym atutem miejsca, które wybraliśmy, był rosnący w ogrodzie kasztan. To drzewo, które w naszej rodzinie od zawsze budzi miłe skojarzenia, ponieważ jego ogromny parasol z liści był miejscem spotkań naszych najbliższych...
Potężny i silny, chroni nasz dom. Wiosną pokryty ślicznymi pąkami, z początkiem lata rozkwita białymi kwiatami, a jesienią zasypuje kolczastymi owocami... Kasztan, który góruje nad naszym domem, promieniuje dobrą energią, pomaga nam wrócić do równowagi i uspokaja nas po całym dniu pracy. A ponieważ kasztanowiec łagodzi obyczaje stał się symbolem naszego Gospodarstwa.
Fijałkowo oddalone jest 10 km od Przasnysza i 18 od Makowa Mazowieckiego. Sąsiedztwo lasów zapewnia świeże powietrze i spotkania ze zwierzyną leśną oraz możliwość wypoczynku na łonie natury. Ziemia Przasnyska znajduje się na obrzeżach Puszczy Zielonej, posiada niespotykane walory przyrodnicze: wspaniałą przyrodę, stare lasy pełne dorodnych grzybów i jagód. Na terenie powiatu są zabytkowe budynki sakralne, pałacyki oraz pełne nostalgii dworki szlacheckie. Organizowane są również imprezy regionalne: Dożynki i Dni Przasnysza. W 2009 roku zorganizowaliśmy swój pierwszy festyn rodzinny Fijałkowiada.
Gospodę i Gościniec pod Kasztanem tworzą: Anna i Marek Zbyszyńscy, to ich dbałość i indywidualne podejście do każdego Gościa sprawiają, że nie chcesz wyjeżdżać z Fijałkowa.
Na podwórku nie mogło zabraknąć naszych zwierzaków, które poniekąd przyczyniają się do tworzenia przyjemnego domowego klimatu, są nimi:
Brneński Pies Pasterski - Holi przyjaźnie nastawiona do wszystkich Gości, Foksterier - Oska, której wszędzie jest pełno, niestrudzona w pogoni za patykami oraz Zeus jak na kota przystało jest prawdziwym myśliwym....
Nasze współrzędne:

FIJAŁKOWO 9,
POLSKA N 52°59'49,32" E 20° 59'33,96"

Orientacyjna odległość Fijałkowa od poszczególnych miast:
  • Przasnysz 10km
  • Maków Mazowiecki 18km
  • Ciechanów 35km
  • Ostrołęka 45km
  • Warszawa 100km
  • Olsztyn 130km